Tajomstvo úspechu ako objaviť prácu, ktorá vás bude baviť

Chcete poznať tajomstvo, ako si nájsť prácu, ktorá vás bude baviť? Skôr ako si začnete hľadať prácu, musíte poznať sami seba. Presne o tom je tento článok.

Veľa ľudí rozmýšľa o zmene povolania či zamestnania. Mnohí zmenu aj urobia a niektorí ju urobia niekoľko krát za sebou, ale stále to nie je to „pravé orechové“.

Tí šťastnejší prácu svojich snov aj nájdu.

Ku ktorej skupine patríte vy?

Viete, prečo niektorí nájdu prácu svojich snov a niektorí stále len hľadajú?

Tá odpoveď je v tom, že si od začiatku dávajú nesprávnu otázku.

Pozrú sa na webové portály s ponukou voľných pozícií a posielajú jeden životopis za druhým… Ten istý jeden životopis na všetky rôzne pozície. Bez zamýšľania sa nad tým, ako bola popisovaná pracovná náplň pozície, aké boli požadované kompetencie a zručnosti.

Ich otázka je: Kde a ako si nájdem prácu? A samozrejme hneď.

Sú aj takí, ktorí sa zamýšľajú nad tým, aká práca by to mala byť, čo by mali robiť. To či ono, alebo niečo iné?

Ono tie otázky sú v podstate v poriadku, ale …

No dobre, ale aká je teda správna otázka?

Tajomstvo úspechu ako objaviť prácu, ktorá vás bude baviť

To tajomstvo sa ukrýva v 2 krokoch: v prvom rade musíte poznať samých seba a potom sa pozrite, kde všade môžete svoje talenty využiť vo svete práce.

  • 1. krok: Kto som a v čom som dobrý/á – sebapoznanie

Kľúčom k úspechu je poznanie samého seba (sebapoznanie), potom si môžete viac veriť (sebadôvera) a dokážete lepšie vnímať svoju hodnotu (sebauznanie). 

Poznáte svoje IKIGAI? IKIGAI je japonské tajomstvo šťastného a dlhého života. Na ceste za svojim osobným IKIGAI nájdete svoje životné ciele a poslanie, uvedomíte si, v čom ste naozaj dobrí a čo vám skutočne prináša uspokojenie. Každý deň potom prežijete radostne a naplno.

Prvá otázka nad ktorou sa zamyslite, ak zvažujete zmenu je: Aké sú vaše talenty, silné stránky, hodnoty, zručnosti a kompetencie?

.

  • 2. krok: Objavte svoje možnosti vo svete práce

Druhá otázka ktorú si položte: Kde všade môžete svoje talenty, hodnoty, silné stránky, zručnosti a kompetencie využiť vo svete práce? 

Správny postup sa teda ukrýva v tom, že najprv musíte vedieť, na základe čoho sa budete rozhodovať. Bez sebapoznania to bude akoby „strieľanie od pása“. Ak máte zvládnuté sebapoznanie, viete ako svoje silné stránky naplno využiť. Až potom si hľadajte prácu, ktorá vás bude baviť. Cítite ten rozdiel?

Pamätajte, že vaše silné stránky sa môžu stať v nesprávnom prostredí stať vašimi slabými stránkami.

Ak aj vy rozmýšľate o zmene a chcete objaviť svoje možnosti vo svete práce, urobte krok, ktorý vám zmení život!

Pridajte sa 5-dňovej výzvy, kde si prejdeme kľúčové body. Na tom, ako intenzívne budete na sebe pracovať závisí váš úspech. Vieme, že keď si výzvu prejdete, tak budete nadšení. Zmení vám to život.

V programe Objav svoj potenciál môžete objaviť čo vás baví prostredníctvom zážitkových aktivít, aby ste všetko to, čo je dôležité pre vás vedeli spojiť s konkrétnymi situáciami vo vašom živote. Ukážeme vám, že objavovanie je zábava.

Je ľahké riadiť sa radami, ktoré vyzerajú dobre v časopisoch alebo na internete, ale niekedy potrebujete skutočného človeka, ktorý vám pomôže zistiť, čo naozaj milujete. Požiadajte o individuálnu konzultáciu s odborníkom.

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Vaše osobné údaje (email a meno) budeme (Kariérny poradca s.r.o.) spracovávať len za účelom zasielania newletterov so zaujímavým obsahom, kde nájdete novinky a informácie zo sveta kariérneho a kariérového poradenstva, koučingu a osobnostného rozvoja, v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracovávaním osobných údajov môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej kampani. Ochrana osobných údajov