Neúspech neprichádza do úvahy

„Strach môžete mať len zo strachu samotného.“ ( Franklin D. Roosevelt)

Strach z neúspechu je najväčšia prekážka na ceste k úspechu.

Všimnite si, že prekážkou nie je samotný neúspech. Neúspech vám naopak dodá silu, stanete sa odolnejšími a húževnatejšími a dokážete jednať rozhodnejšie. Neúspech je cesta, je to ďalšia možnosť, ďalší pokus urobiť to znova.

Prekážkou nie je problém ale váš postoj, ktorý vy zaujmete k danej situácii. Vaša myseľ a činnosť môže naopak paralyzovať strach z neúspechu, alebo i len samotné tušenie. Očakávanie neúspechu vám bráni pokúsiť sa urobiť to, čo potrebujete k tomu, aby ste boli úspešný.

„Ak chcete byť úspešný rýchlejšie, musíte zdvojnásobiť rýchlosť, ktorou vás postihujú neúspechy. Úspech leží na opačnom konci neúspechu.“ (Thomas J. Watson)

Dodajte si odvahu ísť vpred.

Vždy, keď sa ocitnete v rizikovej situácii, položte si túto otázku: čo najhoršieho by sa mohlo stať, keď budem pokračovať?

Ralph Waldo Emerson povedal: „Po celý život sa snažte vypestovať v sebe návyk robiť to, z čoho máte strach. Potom strach zaručene zomrie.“

Vašou úlohou je stanoviť si presne formulované ciele, zapísať si ich a každý deň robiť tak, aby ste ich splnili. Ak sa ocitnete pred akýmkoľvek problémom, neustále si musíte pripomínať, že:

„Neúspech nepripadá do úvahy!“

Takýto postoj vám viac než čokoľvek iného zaručí dlhodobý úspech.

Zamyslite sa:

Identifikujte jednu z najväčších obáv vo svojom živote – napríklad neúspech, kritiku alebo nesúhlas – a rozhodnite sa, že sa budete chovať, ako keby takáto obava neexistovala. Predstavujte si, že by ste mali zaručený úspech, pokiaľ by ste jednali spôsobom, ktorý vedie ku splneniu vašich cieľov a snov. A potom tú predstavu uskutočnite! Držíme vám palce :-).

Ak si hľadáte prácu alebo sa rozhodujete o zmene povolania či zamestnania, prihláste sa na kurz Objavte svoj talent alebo sa v pohodlí domova vydajte na objavnú online cestu Objav svoj potenciál. Prostredníctvom zážitkových workshopov sa vyberte na objavnú cestu, ktorá vám zmení život.

Stiahnite si zdarma e-book:

Zmeň svoj postoj, zmeníš svoj život

Otvorte tento ebook, prečítajte si návod ako zmeniť svoj postoj a naučte sa využiť svoj potenciál. Prejdite od slov k činom pomocou 4 cvičení a naučte sa postojový rituál.

Zmeňte svoje postoje od problému k riešeniu, od obmedzujúceho k prospešnému, od deštruktívneho ku konštruktívnemu, od pasívneho k aktívnemu, od trpiacej obete k aktívnemu tvorcovi vlastného života. Zo zúfalej obete Superhrdinom. A nič sa nezmenilo. Ani vy, ani svet. Jeden malý postoj v hlave.

Takú moc majú postoje. Tak využite túto silu!