Majte veľké sny

Majte veľké sny

Prečo sú niektorí ľudia úspešnejší než ostatní? Čím to je, že sú niektorí ľudia úspešnejší než ostatní? Čím to je, že niekto začne z ničoho a skončí ako milionár?

Tieto otázky skúmal Brian Tracy a priviedli ho k hľadaniu odpovedí a následne k napísaniu knihy 21 tajomstiev úspechu. Pozrime sa teraz na jeho prvé tajomstvo: Majte veľké sny.

„Majte veľké sny. Iba veľké sny majú silu pohnúť ľudskou dušou.“ Marcus Aurelius

Majte veľké sny. Nebráňte sa predstavám a vytvárajte si v mysli obraz života, aký by ste si priali žiť.

Predstavte si, že neexistujú hranice pre to, čím môžete byť, o čom môžete snívať, čo môžete v tomto okamihu v živote vykonať. Predstavujte si, že k tomu, čo potrebujete, aby ste v živote dosiahli to, čo chcete dosiahnuť, máte všetok čas, peniaze, vzdelanie, skúsenosti, priateľov, kontakty, prostriedky a všetko ostatné.

Keby ste mali celkom neobmedzené možnosti – aký druh života by ste chceli vytvoriť pre seba a svoju rodinu?

Praktikujte spôsob myslenia založený na metóde „späť z budúcnosti“.

Tréning Kariérny poradca 21.0

Je to vysoko účinná technika neustále uplatňovaná ľuďmi schopnými podávať vysoký výkon. Tento spôsob uvažovania má obdivuhodný účinok na vašu myseľ a správanie. Postup je používaný aj pri koučovacích rozhovoroch.

Tu je postup:

Preneste sa do budúcnosti. Predstavte si, že uplynulo 5 rokov a váš život je vo všetkých ohľadoch dokonalý. Ako teda vyzerá? Čo robíte? Kde pracujete? Aký je váš spôsob života?

Vytvorte si vašu víziu vzdialenej budúcnosti.  Čím jasnejšia bude vaša vízia zdravia, šťastia a prosperity, tým rýchlejšie sa k nej budete približovať a tým rýchlejšie sa bude vízia približovať k vám. Keď si vytvoríte jasný mentálny obraz toho, kam v živote smerujete, budete pozitívnejšie naladený, viac motivovaný a pevnejšie rozhodnutý takýto život zmeniť na skutočnosť. Uvoľníte svoje tvorivé schopnosti a budete dostávať nápady, ktoré vám pomôžu vaše vízie uskutočniť.

Človek neustále pociťuje túžbu a nutkanie smerovať ku svojim dominantným snom, predstavám a víziám. Už len to, že máte veľké sny podporuje váš kladný postoj k sebe a prinúti vás mať sami seba viac rád a pociťovať voči sebe väčšiu úctu. Na snoch a víziách je niečo vzrušujúce, stimulujúce a čosi, čo vás motivuje k tomu, aby ste jednali lepšie a stali sa lepšími, než ste boli kedykoľvek predtým.

O čom by som mal odvahu snívať, keby som vedel, že nemôžem utrpieť neúspech?

Keby ste mali celkom zaručený úspech pri uskutočňovaní  ktoréhokoľvek svojho cieľa, veľkého či malého, krátkodobého či výhľadového, aký cieľ by to bol?

O akom veľkom cieli by ste sa odvážili snívať, keby ste vedeli, že nemôžete neuspieť?

Nech je tým cieľom čokoľvek, zapíšte si to a začnite si predstavovať, že ste tento cieľ už dosiahli. Potom sa zadívajte späť tam, kde sa teraz nachádzate. Čo ste urobili pre to, aby ste sa dostali tam, kde sa chcete dostať? Aké kroky ste podnikli? Čo ste vo svojom živote zmenili? Čo ste začali robiť a čo by ste prestali? Kto bol s vami? S kým by ste už naďalej nechceli byť? Keby bol váš život vo všetkých ohľadoch dokonalý – ako by vyzeral?

Nech už je to akokoľvek – svoj prvý krok urobte hneď dnes.

Urobte si zoznam všetkého, čo by ste urobili alebo o čo by ste sa pokúsili, keby ste mali absolútne zaručený úspech. Potom sa rozhodnite pre jednu určitú akciu a okamžite ju urobte.

Ak rozmýšľate nad tým, aké máte nadanie a ktorým smerom sa máte vydať, prihláste sa na offline kurz Naštartuj sa za 5 dní alebo sa v pohodlí domova vydajte na objavnú online cestu Objav svoj potenciál.

Prečítajte si úvodný článok 21 tajomstiev úspechu.

Objav svoj potenciál

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Vaše osobné údaje (email a meno) budeme (Kariérny poradca s.r.o.) spracovávať len za účelom zasielania newletterov so zaujímavým obsahom, kde nájdete novinky a informácie zo sveta kariérneho a kariérového poradenstva, koučingu a osobnostného rozvoja, v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracovávaním osobných údajov môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej kampani. Ochrana osobných údajov