5 rád, ktoré by som dala svojmu o 10 rokov mladšiemu ja

Ak by ste mohli dať päť rád svojmu mladšiemu ja, ktoré by to boli?

Ak by som ja mohla poslať odkaz svojmu o 10 rokov mladšiemu ja, boli by to tieto rady:

1. Život nie je spravodlivý

Zbytočne sa snažíš, život nebol, nie je a ani nebude spravodlivý. Ale nespravodlivosť môžeš obrátiť vo svoj prospech – začni s hľadaním ako na to!

2. Ži svoj život a prestaň sa snažiť zapáčiť všetkým!

Môžeš rozdať celý svoj majetok, môžeš celý život pomáhať, aj tak sa nájde niekto, komu sa nebudeš páčiť, kto ťa bude ohovárať, kto prekrúti všetko, čo povieš. Jediné, čo môžeš urobiť – akceptovať to, nestarať sa o to, ignorovať to. Jednoducho žiť svoj život.

3. Začni som športom a ži zdravo!

Šport a zdravá strava musí byť ako umývanie zubov. Keď to vynecháš, neskôr oľutuješ.

4. To, čo robíš dnes, rozhodne o tvojej budúcnosti!

Najhodnotnejším majetkom je čas! Minúť svoj čas na niečo, čo ťa nenapĺňa, nerobí ti radosť, nerobí ťa šťastným, nemáš z toho žiaden úžitok, to je pre teba najväčšia strata v živote. Ak chceš ovplyvniť svoju budúcnosť, začni konať tu a teraz.

Ak chcete zistiť, aké povolanie či zamestnanie je pre vás najvhodnejšie, prihláste sa na kurzy:

5. Nikdy sa nevzdávaj!

Toto je tvoj život. Prišla si na tento svet, aby si niečo zažila, niečo si sa naučila a niečo tu zanechala. Toto je tvoj život a ty buď generálny m riaditeľom svojho života. Nenechaj iných riadiť tvoj život. Ak je potrebné, začni znova. Pretože nikdy nie je neskoro stať sa človekom, ktorým chceš byť.

Pôvodne som myslela na čísla v tipose… ale potom som prišla na to, že by mi to moc nepomohlo, že by ma to neurobilo šťastnejšou. A prišla som aj na to, že ak si tieto rady zoberiem dnes k srdcu, tak viem, že si o 10 rokov poďakujem…

Veľa šťastia a úspechov!

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Vaše osobné údaje (email a meno) budeme (Kariérny poradca s.r.o.) spracovávať len za účelom zasielania newletterov so zaujímavým obsahom, kde nájdete novinky a informácie zo sveta kariérneho a kariérového poradenstva, koučingu a osobnostného rozvoja, v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracovávaním osobných údajov môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej kampani. Ochrana osobných údajov