Budem šťastná, keď…

 
Aj vy si hovoríte:  Budem šťastná, keď sa vydám... keď budem mať deti... keď si kúpime nové auto... keď sa nasťahujeme do nášho nového domu so záhradou. Budem šťastná, keď deti vyrastú... keď skončia vysokú... keď si založia rodinu... Vnímate ten nekonečný príbeh?
Mám pre vás zlú správu: nič z toho vás neurobí šťastnými. Veta, ktorá sa začína na „budem šťastný, keď...“ skončí slovkom „nikdy“. Najväčšia chyba, ktorú robíme v súvislosti so šťastím je, že veríme tomu, že potrebujeme niečo, čo ešte nemáme.
Ku šťastiu potrebujeme len jedno: prijatie. Musíme prijať samých seba. Prijať všetko, čo sa nám stane. Musíme prijať emócie, ktoré cítime. Musíme sa zmieriť s tým, že niektoré veci nemôžeme ovplyvniť. Ak všetko prijmeme, skončí naša frustrácia, zaniknú očakávania, prestane pocit, že túžime po niečom inom.
A tak môže byť človek šťastný a zároveň niečo iné. Napríklad smutný, že mu zomrela milovaná osoba. Cítime smútok, ale zároveň – pretože tento pocit prijímame, nebojujeme proti nemu a netúžime po tom, aby zmizol – vieme a možno zároveň cítime to, že sme šťastní. 

Pretože naše šťastie nezávisí od vonkajších okolností, nezávisí od očakávaní a nie je ovplyvnené inými ľuďmi.

Prajem vám veľa šťastia a úspechov!

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Vaše osobné údaje (email a meno) budeme (Kariérny poradca s.r.o.) spracovávať len za účelom zasielania newletterov so zaujímavým obsahom, kde nájdete novinky a informácie zo sveta kariérneho a kariérového poradenstva, koučingu a osobnostného rozvoja, v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracovávaním osobných údajov môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej kampani. Ochrana osobných údajov