Objavte svoj potenciál
s dotazníkom pracovného zamerania osobnosti

Prečo by ste mali vyplniť tento dotazník?

www.kariernyporadca.com
 • Hlbšie porozumenie vlastnej osobnosti:
  Náš dotazník vám poskytne jedinečný pohľad na vaše silné stránky, záujmy a preferencie. Zistíte, či sa viac prikláňate k praktickým, bádateľským, umeleckým, sociálnym, podnikateľským alebo konvenčným činnostiam. Toto sebapoznanie vám pomôže identifikovať nielen ideálnu kariéru, ale aj posilniť vašu sebavedomie a sebarealizáciu.
 • Nájdite ideálne zamestnanie
  Na základe vášho osobnostného profilu - 3-písmenkového kódu RIASEC - vám ukážeme zoznam povolaní, ktoré najlepšie zodpovedajú vašim prirodzeným vlastnostiam a záujmom.
 • Zvýšte svoju pracovnú spokojnosť a úspech
  Správna kariéra môže výrazne ovplyvniť vašu celkovú životnú spokojnosť. Náš dotazník vás nasmeruje k povolaniu, v ktorom budete nielen úspešní, ale aj šťastní.
 • Jednoduché a intuitívne
  Vyplnenie dotazníka je rýchle, jednoduché a poskytne vám rýchle výsledky.

Ako to funguje?

Vyplňte dotazník

Odpovedzte na otázky a odhaľte svoj RIASEC profil.

Získajte výsledky

Získate rozbor svojho osobnostného typu.

Pozrite si odporúčania

Na základe výsledkov vám poskytneme zoznam povolaní, ktoré sú v súlade s vaším typom osobnosti.

Čaká na vás cesta k sebapoznaniu a úspechu!

Nenechajte túto šancu prejsť popri vás.

Vyplňte náš dotazník Hollandovej typológie osobnosti a urobte prvý krok k naplneniu svojich profesijných ambícií. Spoznajte sa a nájdite prácu, ktorá vám bude nielen vyhovovať, ale kde budete môcť skutočne vyniknúť!

Ste pripravení začať? Kliknite tu a objavte svoj pravý potenciál ešte dnes!

Chcete sa dozvedieť viac o dotazníku pracovného zamerania osobnosti?

Prečítajte si náš blogový článok a zistite viac o dotazníku RIASEC, ktorý vám pomôže objaviť vaše kariérne silné stránky a preferencie.

Začnite svoju cestu kariérneho objavovania tu!

Referencie

"Ahojte! RIASEC dotazník bol ako otvorenie najkrajšieho darčeka, ktorý si môžeš predstaviť. Zistila som, že mám veľa talentov, ktoré som si nikdy nevšímala. Kariérny poradca mi pomohol spojiť moje záľuby s možnosťami práce, čo je ako keby mi niekto povedal, že môžem byť princezná a zároveň superhrdinka v reálnom živote. Teraz sa cítim, ako keby som mala mapu k pokladu, ktorý ma vedie k práci mojich snov!"
Emaštudentka VŠ
"Hej, tak ten RIASEC dotazník bol ako cheat code do hry, čo ti ukáže skryté schopnosti, o ktorých si ani nevedel! Spočiatku som si myslel, že to bude fuška, ale nakoniec to bolo super. Ako keby mi niekto dal špeciálny kľúč, ktorý odomyká tie najcool veci, čo môžem robiť v budúcnosti. Kariérny poradca mi pomohol pochopiť, ako môžem robiť to, čo ma baví – a že to nie je len sen!"
FilipInformatik
"Dotazník RIASEC bol ako keby mi niekto povedal, že nemusím byť len divák, ale že môžem hrať hlavnú úlohu vo filme o mojom živote. Ukázal mi, že mám analytickú myseľ a že by som mohol mať úspech vo vede alebo technike. Poradca mi dal tipy, ako si môžem svoje schopnosti ďalej rozvíjať, a to mi dalo veľa sebavedomia."
Lukášštudent SŠ
"Vedela som, že som kreatívna, ale RIASEC dotazník mi otvoril oči, že by som mohla byť aj dizajnérkou alebo copywriterkou. Je to ako keby mi niekto dal farebnú paletu a povedal, 'Hej, vyfarbi si svoju budúcnosť podľa seba'. Poradca mi pomohol zorientovať sa v mojich silných stránkach a navrhol, aké typy projektov by mi mohli ísť najlepšie od ruky."
Sofiažiačka 9. ročníka ZŠ
"Keď som sa po rokoch práce v administratíve a back office rozhodla, že je čas na zmenu, dotazník pracovného zamerania osobnosti bol presne to, čo som potrebovala. Celý život som bola zvyknutá na prácu v kancelárii a mala som obavy, čo budem robiť v budúcnosti. Dotazník mi pomohol pochopiť, že mám nielen tie správne schopnosti a skúsenosti na to, aby som sa stala virtuálnou asistentkou, ale že to bude práca, ktorá mi prinesie viac radosti a flexibility. Odvtedy som prešla na prácu na diaľku a užívam si novú úroveň profesionálnej slobody. Som vďačná za osviežujúci pohľad, ktorý mi dotazník poskytol, a za podporu, ktorú mi Kariérny poradca dal v čase, keď som ju najviac potrebovala."
Katarínavirtuálna asistentka

Často kladené otázky

Čo je Hollandova typológia osobnosti?

Hollandova typológia osobnosti je teória, ktorá rozdeľuje osobnosti do šiestich základných typov: praktický, bádateľský, umelecký, sociálny, podnikateľský a konvenčný. Táto typológia pomáha ľuďom pochopiť, aké povolanie alebo pracovné prostredie im môžu najlepšie vyhovovať na základe ich osobnostných charakteristík.

Ako mi môže tento dotazník pomôcť v kariérnom rozhodovaní?

Na základe vašej odpovede na dotazník získate RIASEC profil, ktorý vám pomôže identifikovať povolania a kariéry, ktoré najlepšie zodpovedajú vašim osobnostným preferenciám a silným stránkam.

Koľko času zaberie vyplnenie dotazníka?

Vyplnenie dotazníka zvyčajne zaberie približne 15-20 minút, v závislosti od toho, ako rýchlo odpovedáte na otázky. Je dôležité venovať každej otázke dostatočný čas a odpovedať čo najúprimnejšie. Celkovo sa v dotazníku nachádza 120 výrokov.

Sú výsledky tohto dotazníka presné?

Výsledky sú založené na vašich odpovediach a poskytujú orientačný prehľad o vašej osobnosti. Aj keď dotazník môže byť veľmi užitočným nástrojom, mali by ste ho brať ako jeden z mnohých zdrojov informácií pri hľadaní ideálnej kariéry.

Je tento dotazník vhodný pre všetky vekové skupiny?

Tento dotazník je vhodný pre dospelých aj žiakov, či študentov, najmä pre tých, ktorí stoja pred dôležitými kariérnymi rozhodnutiami. Nie je však vhodný pre veľmi mladé deti.

Ako presný je tento dotazník?

Hollandova typológia je všeobecne uznávaným a vedecky podloženým nástrojom. Presnosť výsledkov však môže závisieť od úprimnosti a presnosti vašich odpovedí.

Môžem tento dotazník vyplniť viackrát?

Áno, môžete ho vyplniť viackrát, najmä ak cítite, že vaše záujmy alebo okolnosti sa zmenili.

Sú moje údaje pri vyplňovaní dotazníka chránené?

Áno, vaše súkromie je pre nás dôležité. Všetky poskytnuté informácie sú spracovávané s dôrazom na ochranu osobných údajov.

Môžem zdieľať svoje výsledky s inými?

Určite! Výsledky môžete zdieľať s priateľmi, rodinou alebo kariérnym poradcom, aby vám pomohli pri ďalšom rozhodovaní.